Пристигна Calypso – бренд за урбани и динамични луѓе!

Забавни бои, оригинален и живописен дизајн инспириран од урбаната уметност и материјали кои се комбинација од квалитет и практичност – ова се главните карактеритики на Calypso. Брендот е дел од Festina Group и е наменет за млади луѓе кои ги сакаат трендовите. Колекцијата опфаќа женски и машки модели, а достапната цена дозволува да го менувате […]

повеќе →

Пристигнаа колекциите есен/зима 2013 на EPSRIT и Pierre Cardin

Неодолива инспирација во есенски тонови – вака може да се опише најновата колекција на ESPRIT за оваа сезона. Доминираат златни, бакарни и земјени нијанси во челична варијанта или комбинација со кожно ремче.   Уште подостапен луксуз сега се и часовниците на Pierre Cardin. Елегантната линија е одличен избор за оние кои преферираат класика.   Не […]

повеќе →

Вработуваме!

  Наскоро, најдобрите брендови на часовници достапни и во населба Аеродром во Capitol Mall. Затоа, во потрага сме по нов член на нашиот продажен тим!   Што бараме? Комуникативност Продавачки вештини Моќ за убедување Подготвеност за тимска работа Флексибилност Креативност Доколку се препознавте во барем 4 од наведените карактеристики, испратете ни ја вашата биографија на […]

повеќе →

Купувајте на 12 рати во B-Watch

  Во соработка со Стопанска Банка АД Скопје и НЛБ Тутунска банка, од сега, Вие, нашите верни пријатели имате можност да купувате на 12 рати во сите наши продажни салони. Доволно е да поседувате кредитна картичка од Стопанска Банка АД Скопје или НЛБ Тутунска банка и да го одберете вашиот нов часовник. Можноста за плаќање […]

повеќе →

Летна акција -20% попуст на ESPRIT!

Доколку сè уште не го одбравте вашиот часовник за ова лето, ние решивме да ви помогнеме во изборот. Најновата колекција на ESPRIT ја намаливме за 20%! Попустот трае до крајот на месец август (31.08.2013). Само за потсетување, постарите модели веќе се намалени, а изборот е голем. Повелете во нашите салони и одберете го вашиот ESPRIT […]

повеќе →