Летна акција -20% попуст на ESPRIT!

Доколку сè уште не го одбравте вашиот часовник за ова лето, ние решивме да ви помогнеме во изборот. Најновата колекција на ESPRIT ја намаливме за 20%! Попустот трае до крајот на месец август (31.08.2013). Само за потсетување, постарите модели веќе се намалени, а изборот е голем. Повелете во нашите салони и одберете го вашиот ESPRIT […]

повеќе →

B-Watch ги поддржува екстремните спортови

B-Watch, како општествено одговорна компанија, ги поддржа македонските спортисти на еден од најголемите светски натпревари во екстремни спортови – Panonian Chalenge. Натпреварот се одржа во Осијек, Хрватска, а нашите претставници се натпреваруваа во категоријата аматерски скејтбординг. Ние веруваме во талентот на овие млади луѓе! Да придонесеме заедно за развој на македонските скејтери, а со тоа […]

повеќе →

Наскоро: Кожни ремени од светски познатиот бренд HIRSCH

Во B-Watch пристигнува колекција на кожни каивчиња за часовници од најреномираниот бренд во светот – HIRSCH. Препознатливи по својот квалитет, долговечност и усовршен естетски изглед, HIRSCH се вистински експерти во комбинирањето на кожата со останати фини материјали.  

повеќе →