Препорачан сервис на часовници и продолжена гаранција

Со самото носење на часовникот одреден временски период, се создава нечистотија која штети на дихтунзите и истата појава е причина за навлегување вода во механизмот на часовникот, непријатен мирис, како и можна појава на алергија. Исто така, со работењето на часовникот, доаѓа до згуснување на маслото со кое се оневозможува работата на часовникот. Со професионалниот […]

повеќе →

Сѐ е подобро во пар

Правилник за користење на акцијата со 80% намалување на вториот купен часовник: 1. Со купен часовник над 3000 ден. добивате право да купите уште еден со 80% намалување 2. Вториот часовник треба да биде поевтин од првиот купен часовник 3. Часовниците кои се дел од новите колекции може да бидат само прв избор на часовник […]

повеќе →

40% намалување преку Grouper

Добивате Купон од 99 ден. со кој добивате 40% попуст на часовници и накит Купонот важи за машки и женски модели на часовници и накит Еден купон важи за 1 часовник или 1 парче накит *Дел од брендовите на часовници достапни во b watch 1920: Casio, Obaku, Esprit, Pierre Cardin, Festina, Swiss Military, Cover, U.S. Polo ASSN Услови […]

повеќе →

Правилник за акцијата за студенти

1. Акцијата важи за часовници над 3000 денари 2. Акцијата важи само за 10ките добиени во 2017 година 3. Акцијата важи и за накитот над 3000 денари 4. Акцијата не важи за G-Schock часовниците 5. Со една 10ка може да купите еден часовник со 50% попуст 6. Акцијата не може се комбинира со други попусти, […]

повеќе →

U.S POLO ASSN since 1890

Eксклузивно нов бренд на часовници во b watch , U.S POLO ASSN, често нарекуван „Крал на Спортот „ кој е еден од најстарите светски јавачки дисциплини. Бренд полн со изненадувања, а елеганцијата, традицијата, софицистицираноста и вистинскиот спортски дух како и прифатливата цена се главна одлика на целата колекција. Секој модел на часовник се одразува со […]

повеќе →