Попуст!
K5648-4

Calypso K5648/4

ЦЕНА: 3.690 ден. 1.850 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

Дополнителни информации

БРЕНД

Calypso

МОДЕЛ

K5648-4

ГАРАНЦИЈА

2 год

СТАКЛО

Минерално

ФУНКЦИИ

Часови минути секунди и датум

КАТЕГОРИЈА

Женски, Класични

МАТЕРИЈАЛ НА КУЌИШТЕ

Челик

БОЈА

Сребрена, Црвена

ВОДООТПОРНОСТ

10 ATM

МАТЕРИЈАЛ НА РЕМЧЕ

Челик

Calypso

Забавни бои, оригинален и живописен дизајн инспириран од урбаната уметност и материјали кои се комбинација од квалитет и практичност - ова се главните карактеритики на Calypso. Брендот е дел од Festina Group и е наменет за млади луѓе кои сакаат да ги следат трендовите. Колекцијата опфаќа женски и машки модели, а достапноста на цените дозволува да го менувате изгледот секојдневно. Calypso часовниците се наменети за урбани млади кои се постојано во движење, знаат да се забавуваат и целат да ги остварат своите соништа.