Попуст!
K5673-2

Calypso K5673/2

ЦЕНА: 4.290 ден. 2.150 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

Дополнителни информации

БРЕНД

Calypso

МОДЕЛ

K5673-2

ГАРАНЦИЈА

2 год

СТАКЛО

Минерално

КАТЕГОРИЈА

Машки, Спортски

МАТЕРИЈАЛ НА КУЌИШТЕ

Пластика

МАТЕРИЈАЛ НА РЕМЧЕ

Гума

БОЈА

Црна, Жолта

Calypso

Забавни бои, оригинален и живописен дизајн инспириран од урбаната уметност и материјали кои се комбинација од квалитет и практичност - ова се главните карактеритики на Calypso. Брендот е дел од Festina Group и е наменет за млади луѓе кои сакаат да ги следат трендовите. Колекцијата опфаќа женски и машки модели, а достапноста на цените дозволува да го менувате изгледот секојдневно. Calypso часовниците се наменети за урбани млади кои се постојано во движење, знаат да се забавуваат и целат да ги остварат своите соништа.