AE-1100W-1A

CASIO AE-1100W-1A

ЦЕНА: 2.290 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

Дополнителни информации

БРЕНД

CASIO

МОДЕЛ

AE-1100W-1A

ГАРАНЦИЈА

2 год

КАТЕГОРИЈА

Машки, Спортски

МАТЕРИЈАЛ НА КУЌИШТЕ

Пластика

БОЈА

Сива, Црна

ВОДООТПОРНОСТ

100 метри

МАТЕРИЈАЛ НА РЕМЧЕ

Силикон

CASIO

CASIO е водечки бренд на кварцни и дигитални часовници и е пионер во индустријата дури од 1946.
CASIO часовниците се специфично дизајнирани од класични, до спортски за да бидат функционални и идеални за модерниот стил на живот како и за вљубените во авантури.
Часовниците не само што го мерат времето, туку и нудат информации кои го олеснуваат секојдневниот живот.