AEQ-200W-2A

CASIO AEQ-200W-2A

ЦЕНА: 4.990 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

Дополнителни информации

БРЕНД

CASIO

МОДЕЛ

AEQ-200W-2A

ГАРАНЦИЈА

2 год

КАТЕГОРИЈА

Машки, Спортски

МАТЕРИЈАЛ НА КУЌИШТЕ

Пластика

БОЈА

Црна, Сина

ВОДООТПОРНОСТ

100 метри

МАТЕРИЈАЛ НА РЕМЧЕ

Силикон

CASIO

CASIO е водечки бренд на кварцни и дигитални часовници и е пионер во индустријата дури од 1946.
CASIO часовниците се специфично дизајнирани од класични, до спортски за да бидат функционални и идеални за модерниот стил на живот како и за вљубените во авантури.
Часовниците не само што го мерат времето, туку и нудат информации кои го олеснуваат секојдневниот живот.