BEM-152D-7A

CASIO BEM-152D-7A

ЦЕНА: 9.690 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

Дополнителни информации

БРЕНД

CASIO

МОДЕЛ

BEM-152D-7A

СТАКЛО

Минерално

КАТЕГОРИЈА

Елегантни, Машки, Модерни

МАТЕРИЈАЛ НА КУЌИШТЕ

Челик

БОЈА

Сребрена

МАТЕРИЈАЛ НА РЕМЧЕ

Челик

ГАРАНЦИЈА

2 год

ВОДООТПОРНОСТ

50 метри

ФУНКЦИИ

Часови минути и секунди

CASIO

CASIO е водечки бренд на кварцни и дигитални часовници и е пионер во индустријата дури од 1946.
CASIO часовниците се специфично дизајнирани од класични, до спортски за да бидат функционални и идеални за модерниот стил на живот како и за вљубените во авантури.
Часовниците не само што го мерат времето, туку и нудат информации кои го олеснуваат секојдневниот живот.