EFV-540D-7BV

CASIO EFV-540D-7B

ЦЕНА: 7.290 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

Дополнителни информации

БРЕНД

CASIO

МОДЕЛ

EFV-540D-7BV

ГАРАНЦИЈА

2 год

СТАКЛО

Минерално

МАТЕРИЈАЛ НА КУЌИШТЕ

Челик

БОЈА

Сребрена, Златна

МАТЕРИЈАЛ НА РЕМЧЕ

Челик

CASIO

CASIO е водечки бренд на кварцни и дигитални часовници и е пионер во индустријата дури од 1946.
CASIO часовниците се специфично дизајнирани од класични, до спортски за да бидат функционални и идеални за модерниот стил на живот како и за вљубените во авантури.
Часовниците не само што го мерат времето, туку и нудат информации кои го олеснуваат секојдневниот живот.