GA-100-1A1

CASIO GA-100-1A1

ЦЕНА: 8.190 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

Дополнителни информации

БРЕНД

CASIO

МОДЕЛ

GA-100-1A1

ГАРАНЦИЈА

2 год

СТАКЛО

Минерално

ФУНКЦИИ

Тајмер, Отпорен на удар, 12/24 формат, 5 Аларми, Опција за одложување, Штоперица, Светско време, LED – Индикатор, Часови и минути, Календар

БАТЕРИЈА

3 години

КАТЕГОРИЈА

Спортски

МАТЕРИЈАЛ НА КУЌИШТЕ

Пластика, Гума

ВОДООТПОРНОСТ

200 метри

МАТЕРИЈАЛ НА РЕМЧЕ

Гума

БОЈА

Црна

CASIO

CASIO е водечки бренд на кварцни и дигитални часовници и е пионер во индустријата дури од 1946.
CASIO часовниците се специфично дизајнирани од класични, до спортски за да бидат функционални и идеални за модерниот стил на живот како и за вљубените во авантури.
Часовниците не само што го мерат времето, туку и нудат информации кои го олеснуваат секојдневниот живот.