GA-100A-7A

CASIO GA-100A-7A

ЦЕНА: 8.190 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

Дополнителни информации

БРЕНД

CASIO

МОДЕЛ

GA-100A-7A

ГАРАНЦИЈА

2 год

СТАКЛО

Минерално

ФУНКЦИИ

Часови, минути и секунди, Датум, Стоперица

БАТЕРИЈА

2 години

БОЈА

Бела, Сина

ВОДООТПОРНОСТ

30 ATM

CASIO

CASIO е водечки бренд на кварцни и дигитални часовници и е пионер во индустријата дури од 1946.
CASIO часовниците се специфично дизајнирани од класични, до спортски за да бидат функционални и идеални за модерниот стил на живот како и за вљубените во авантури.
Часовниците не само што го мерат времето, туку и нудат информации кои го олеснуваат секојдневниот живот.