gac-110-1a

CASIO GAC-110-1A

ЦЕНА: 10.590 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

Дополнителни информации

БРЕНД

CASIO

МОДЕЛ

GAC-110-1A

ГАРАНЦИЈА

2 год

СТАКЛО

Минерално стакло

ФУНКЦИИ

24ч време, Аналоген, Отпорен на удар, Дата, Штоперица

КАТЕГОРИЈА

Машки, Спортски

МАТЕРИЈАЛ НА КУЌИШТЕ

Пластика

ВОДООТПОРНОСТ

200 метри

МАТЕРИЈАЛ НА РЕМЧЕ

Гума

БОЈА

Црна

CASIO

CASIO е водечки бренд на кварцни и дигитални часовници и е пионер во индустријата дури од 1946.
CASIO часовниците се специфично дизајнирани од класични, до спортски за да бидат функционални и идеални за модерниот стил на живот како и за вљубените во авантури.
Часовниците не само што го мерат времето, туку и нудат информации кои го олеснуваат секојдневниот живот.