LTP-1241D-1A

CASIO LTP-1241D-1A

ЦЕНА: 2.390 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

Дополнителни информации

БРЕНД

CASIO

МОДЕЛ

LTP-1241D-1A

ГАРАНЦИЈА

2 год

СТАКЛО

Минерално

ФУНКЦИИ

Часови минути секунди и датум

КАТЕГОРИЈА

Женски, Класични

МАТЕРИЈАЛ НА КУЌИШТЕ

Челик

БОЈА

Сребрена, Црна

ВОДООТПОРНОСТ

3 ATM

CASIO

CASIO е водечки бренд на кварцни и дигитални часовници и е пионер во индустријата дури од 1946.
CASIO часовниците се специфично дизајнирани од класични, до спортски за да бидат функционални и идеални за модерниот стил на живот како и за вљубените во авантури.
Часовниците не само што го мерат времето, туку и нудат информации кои го олеснуваат секојдневниот живот.