CASIO LTP-2085L-5A

ЦЕНА: 4.790 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

Дополнителни информации

БРЕНД

CASIO

МОДЕЛ

LTP-2069D-4A2

ВОДООТПОРНОСТ

5 ATM

ФУНКЦИИ

Ден и Дата, 12/24 формат, Часови минути и секунди

БОЈА

Портокалова, Сребрена

CASIO

CASIO е водечки бренд на кварцни и дигитални часовници и е пионер во индустријата дури од 1946.
CASIO часовниците се специфично дизајнирани од класични, до спортски за да бидат функционални и идеални за модерниот стил на живот како и за вљубените во авантури.
Часовниците не само што го мерат времето, туку и нудат информации кои го олеснуваат секојдневниот живот.