MTP-1375D-1A-4190

CASIO MTP-1375D-1A

ЦЕНА: 4.290 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

Дополнителни информации

БРЕНД

CASIO

МОДЕЛ

MTP-1375D-1A

КАТЕГОРИЈА

Машки, Класични, Модерни

БОЈА

Сребрена, Црна

ФУНКЦИИ

Ден и Дата, 12/24 формат, Часови, минути и секунди

МАТЕРИЈАЛ НА КУЌИШТЕ

Челик

СТАКЛО

Минерално

CASIO

CASIO е водечки бренд на кварцни и дигитални часовници и е пионер во индустријата дури од 1946.
CASIO часовниците се специфично дизајнирани од класични, до спортски за да бидат функционални и идеални за модерниот стил на живот како и за вљубените во авантури.
Часовниците не само што го мерат времето, туку и нудат информации кои го олеснуваат секојдневниот живот.