MTP-S101-1B

CASIO MTP-S101-1B

ЦЕНА: 5.990 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

    Овој производ можете да го купите во:

Дополнителни информации

БРЕНД

CASIO

МОДЕЛ

MTP-S101-1B

КАТЕГОРИЈА

Машки, Класични

МАТЕРИЈАЛ НА КУЌИШТЕ

Челик

МАТЕРИЈАЛ НА РЕМЧЕ

Ткаенина

БОЈА

Кремаста, Сребрена

ГАРАНЦИЈА

2 год

ФУНКЦИИ

Часови минути секунди и датум

ВОДООТПОРНОСТ

5 ATM

CASIO

CASIO е водечки бренд на кварцни и дигитални часовници и е пионер во индустријата дури од 1946.
CASIO часовниците се специфично дизајнирани од класични, до спортски за да бидат функционални и идеални за модерниот стил на живот како и за вљубените во авантури.
Часовниците не само што го мерат времето, туку и нудат информации кои го олеснуваат секојдневниот живот.