mtp-v301l-1a

CASIO MTP-V301L-1A

ЦЕНА: 4.490 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

Дополнителни информации

БРЕНД

CASIO

МОДЕЛ

MTP-V301L-1A

КАТЕГОРИЈА

Машки, Класични, Модерни

МАТЕРИЈАЛ НА КУЌИШТЕ

Челик

БОЈА

Сребрена, Црна

ГАРАНЦИЈА

2 год

ФУНКЦИИ

Ден и Дата, 12/24 формат, Часови минути и секунди

ВОДООТПОРНОСТ

3 ATM

CASIO

CASIO е водечки бренд на кварцни и дигитални часовници и е пионер во индустријата дури од 1946.
CASIO часовниците се специфично дизајнирани од класични, до спортски за да бидат функционални и идеални за модерниот стил на живот како и за вљубените во авантури.
Часовниците не само што го мерат времето, туку и нудат информации кои го олеснуваат секојдневниот живот.