MTP-VX01L-7B

CASIO MTP-VX01L-7B

ЦЕНА: 2.390 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

Дополнителни информации

БРЕНД

CASIO

МОДЕЛ

MTP-VX01L-7B

КАТЕГОРИЈА

Машки, Класични, Модерни

МАТЕРИЈАЛ НА КУЌИШТЕ

Челик

БОЈА

Кафеава, Бела, Сребрена

ГАРАНЦИЈА

2 год

ФУНКЦИИ

Часови минути и секунди

ВОДООТПОРНОСТ

3 ATM

CASIO

CASIO е водечки бренд на кварцни и дигитални часовници и е пионер во индустријата дури од 1946.
CASIO часовниците се специфично дизајнирани од класични, до спортски за да бидат функционални и идеални за модерниот стил на живот како и за вљубените во авантури.
Часовниците не само што го мерат времето, туку и нудат информации кои го олеснуваат секојдневниот живот.