Попуст!
CRA063G224H

CERRUTI CRA063G224H

ЦЕНА: 20.490 ден. 10.250 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

Дополнителни информации

БРЕНД

Cerruti 1881

МОДЕЛ

CRA063G224H

ГАРАНЦИЈА

2 год

СТАКЛО

Минерално

ФУНКЦИИ

Часови минути секунди и датум

БАТЕРИЈА

3 години

КАТЕГОРИЈА

Машки, Модерни

БОЈА

Бела, Црна

ВОДООТПОРНОСТ

10 ATM

Cerruti

CERRUTI 1881 е бренд на познатата модна куќа CERRUTI основана во Париз, во 1967 година, од познатиот моден дизајнер и стилист Нино Черути.
Легендарните модели „Roma Sportiva”, ”Odissea Sportiva”, ”Calisto” го водат CERRUTI 1881 меѓу славните часовничарски имиња.
Кокетирајќи со спортскиот дух CERRUTI1881 со леснотија ги спојува двата различните светови: спорт и елеганција.
Овој бренд се карактеризира со безвременски, елегантни часовници за мажи и жени.