CRR001A216A

CERRUTI CRR001A216A

ЦЕНА: 10.990 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

    Овој производ можете да го купите во:

Дополнителни информации

БРЕНД

Cerruti 1881

МОДЕЛ

CRR001A216A

ГАРАНЦИЈА

2 год

СТАКЛО

Минерално

ФУНКЦИИ

Часови и минути

БАТЕРИЈА

3 години

КАТЕГОРИЈА

Елегантни, Женски

БОЈА

Бела, Сребрена

ВОДООТПОРНОСТ

10 ATM

МАТЕРИЈАЛ НА РЕМЧЕ

Кожа

Cerruti

CERRUTI 1881 е бренд на познатата модна куќа CERRUTI основана во Париз, во 1967 година, од познатиот моден дизајнер и стилист Нино Черути.
Легендарните модели „Roma Sportiva”, ”Odissea Sportiva”, ”Calisto” го водат CERRUTI 1881 меѓу славните часовничарски имиња.
Кокетирајќи со спортскиот дух CERRUTI1881 со леснотија ги спојува двата различните светови: спорт и елеганција.
Овој бренд се карактеризира со безвременски, елегантни часовници за мажи и жени.