Попуст!
ES105331008

ESPRIT ES105331008 marin men orange

ЦЕНА: 7.490 ден. 3.750 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

    Овој производ можете да го купите во:

Дополнителни информации

БРЕНД

ESPRIT

МОДЕЛ

ES105331008 marin men orange

ГАРАНЦИЈА

2 год

СТАКЛО

Минерално

ФУНКЦИИ

24ч време, Штоперица

КАТЕГОРИЈА

Машки, Модерни

МАТЕРИЈАЛ НА КУЌИШТЕ

Алуминиум, Силикон, Челик

БОЈА

Портокалова, Црна

ВОДООТПОРНОСТ

10 ATM

Esprit

Часовниците како дел од брендот на ESPRIT се создадени во 1968 година.
ESPRIT создава модели изработени од висококвалитетни материјали и со посветено внимание на деталите.
Секое парче од часовникот покажува колку труд е вложено во изработката и дизајнот на истиот.
ESPRIT е бренд кој ги задоволува потребите и на најпребирливите купувачи.
90% од моделите на ESPRIT имаат куќиште од нерѓосувачки челик и се анти- алергиски и пријатни за носење.