Попуст!
ES105332005

ESPRIT ES105332005 marin 68 speed orange

ЦЕНА: 6.390 ден. 3.200 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

    Овој производ можете да го купите во:

Дополнителни информации

БРЕНД

ESPRIT

МОДЕЛ

ES105332005

ГАРАНЦИЈА

2 год

СТАКЛО

Минерално

ФУНКЦИИ

Ден и Дата, Часови минути и секунди

БОЈА

Портокалова

ВОДООТПОРНОСТ

10 ATM

КАТЕГОРИЈА

Женски, Спортски

МАТЕРИЈАЛ НА КУЌИШТЕ

Силикон, Челик

Esprit

Часовниците како дел од брендот на ESPRIT се создадени во 1968 година.
ESPRIT создава модели изработени од висококвалитетни материјали и со посветено внимание на деталите.
Секое парче од часовникот покажува колку труд е вложено во изработката и дизајнот на истиот.
ESPRIT е бренд кој ги задоволува потребите и на најпребирливите купувачи.
90% од моделите на ESPRIT имаат куќиште од нерѓосувачки челик и се анти- алергиски и пријатни за носење.