Попуст!
ES105452002

ESPRIT ES105452002 Starlite silver black

ЦЕНА: 7.390 ден. 3.700 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

Дополнителни информации

БРЕНД

ESPRIT

МОДЕЛ

ES105452002 Starlite silver black

ГАРАНЦИЈА

2 год

СТАКЛО

Минерално

ФУНКЦИИ

Часови минути секунди и датум

БОЈА

Сребрена, Црна

ВОДООТПОРНОСТ

3 ATM

КАТЕГОРИЈА

Женски, Модерни

МАТЕРИЈАЛ НА КУЌИШТЕ

Циркони, Кожа, Челик

Esprit

Часовниците како дел од брендот на ESPRIT се создадени во 1968 година.
ESPRIT создава модели изработени од висококвалитетни материјали и со посветено внимание на деталите.
Секое парче од часовникот покажува колку труд е вложено во изработката и дизајнот на истиот.
ESPRIT е бренд кој ги задоволува потребите и на најпребирливите купувачи.
90% од моделите на ESPRIT имаат куќиште од нерѓосувачки челик и се анти- алергиски и пријатни за носење.