ES106222001

ESPRIT ES106222001 marin glints speed black

ЦЕНА: 7.690 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

    Овој производ можете да го купите во:

Дополнителни информации

БРЕНД

ESPRIT

МОДЕЛ

ES106222001 marin glints speed black

ГАРАНЦИЈА

2 год

СТАКЛО

Минерално

ФУНКЦИИ

24ч време, Ден и Дата

БОЈА

Црна

ВОДООТПОРНОСТ

10 ATM

КАТЕГОРИЈА

Женски, Модерни

МАТЕРИЈАЛ НА КУЌИШТЕ

Циркони, Силикон, Челик

Esprit

Часовниците како дел од брендот на ESPRIT се создадени во 1968 година.
ESPRIT создава модели изработени од висококвалитетни материјали и со посветено внимание на деталите.
Секое парче од часовникот покажува колку труд е вложено во изработката и дизајнот на истиот.
ESPRIT е бренд кој ги задоволува потребите и на најпребирливите купувачи.
90% од моделите на ESPRIT имаат куќиште од нерѓосувачки челик и се анти- алергиски и пријатни за носење.