Попуст!
ES106492002

ESPRIT ES106492002 desert tortoise light brown

ЦЕНА: 7.890 ден. 3.950 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

Дополнителни информации

БРЕНД

ESPRIT

МОДЕЛ

ES106492002

ГАРАНЦИЈА

2 год

СТАКЛО

Минерално

ФУНКЦИИ

Часови и минути

БОЈА

Кафеава

ВОДООТПОРНОСТ

3 ATM

КАТЕГОРИЈА

Женски

МАТЕРИЈАЛ НА КУЌИШТЕ

Пластика, Челик

Esprit

Часовниците како дел од брендот на ESPRIT се создадени во 1968 година.
ESPRIT создава модели изработени од висококвалитетни материјали и со посветено внимание на деталите.
Секое парче од часовникот покажува колку труд е вложено во изработката и дизајнот на истиот.
ESPRIT е бренд кој ги задоволува потребите и на најпребирливите купувачи.
90% од моделите на ESPRIT имаат куќиште од нерѓосувачки челик и се анти- алергиски и пријатни за носење.