ES109191002

ESPRIT ES109191002

ЦЕНА: 8.390 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

Дополнителни информации

БРЕНД

ESPRIT

МОДЕЛ

ES109191002

КАТЕГОРИЈА

Машки, Класични, Модерни

СТАКЛО

Минерално стакло

БОЈА

Кафеава, Црна

МАТЕРИЈАЛ НА РЕМЧЕ

Ткаенина

МАТЕРИЈАЛ НА КУЌИШТЕ

Челик

ГАРАНЦИЈА

2 год

ВОДООТПОРНОСТ

100 метри

Esprit

Часовниците како дел од брендот на ESPRIT се создадени во 1968 година.
ESPRIT создава модели изработени од висококвалитетни материјали и со посветено внимание на деталите.
Секое парче од часовникот покажува колку труд е вложено во изработката и дизајнот на истиот.
ESPRIT е бренд кој ги задоволува потребите и на најпребирливите купувачи.
90% од моделите на ESPRIT имаат куќиште од нерѓосувачки челик и се анти- алергиски и пријатни за носење.