Попуст!
es109242002

ESPRIT ES109242002

ЦЕНА: 12.890 ден. 6.450 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

Дополнителни информации

БРЕНД

ESPRIT

МОДЕЛ

ES109242002

КАТЕГОРИЈА

Женски, Модерни

МАТЕРИЈАЛ НА КУЌИШТЕ

Циркони, Челик

МАТЕРИЈАЛ НА РЕМЧЕ

Челик

БОЈА

Сива, Златна

ГАРАНЦИЈА

2 год

ВОДООТПОРНОСТ

3 ATM

ФУНКЦИИ

Часови минути и секунди

СТАКЛО

Минерално стакло

Esprit

Часовниците како дел од брендот на ESPRIT се создадени во 1968 година.
ESPRIT создава модели изработени од висококвалитетни материјали и со посветено внимание на деталите.
Секое парче од часовникот покажува колку труд е вложено во изработката и дизајнот на истиот.
ESPRIT е бренд кој ги задоволува потребите и на најпребирливите купувачи.
90% од моделите на ESPRIT имаат куќиште од нерѓосувачки челик и се анти- алергиски и пријатни за носење.