ES1G062L0035

ESPRIT ES1G062L0035

ЦЕНА: 11.390 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

Дополнителни информации

БРЕНД

ESPRIT

МОДЕЛ

ES1G062L0035

КАТЕГОРИЈА

Машки, Класични, Модерни

СТАКЛО

Минерално стакло

БОЈА

Бела, Црна, Златна

МАТЕРИЈАЛ НА РЕМЧЕ

Кожа

МАТЕРИЈАЛ НА КУЌИШТЕ

Челик

ГАРАНЦИЈА

2 год

ВОДООТПОРНОСТ

100 метри

Esprit

Часовниците како дел од брендот на ESPRIT се создадени во 1968 година.
ESPRIT создава модели изработени од висококвалитетни материјали и со посветено внимание на деталите.
Секое парче од часовникот покажува колку труд е вложено во изработката и дизајнот на истиот.
ESPRIT е бренд кој ги задоволува потребите и на најпребирливите купувачи.
90% од моделите на ESPRIT имаат куќиште од нерѓосувачки челик и се анти- алергиски и пријатни за носење.