16573-2

FESTINA 16573/2

ЦЕНА: 8.590 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

Дополнителни информации

БРЕНД

Festina

МОДЕЛ

16573-2

ГАРАНЦИЈА

2 год

СТАКЛО

Минерално

ФУНКЦИИ

12/24 формат, Часови минути секунди и датум

БАТЕРИЈА

3 години

КАТЕГОРИЈА

Машки, Класични

МАТЕРИЈАЛ НА КУЌИШТЕ

Челик

БОЈА

Бела, Сребрена, Сива

ВОДООТПОРНОСТ

5 ATM

МАТЕРИЈАЛ НА РЕМЧЕ

Кожа

Festina

Долгогодишен престиж и традиција – стои зад името на брендот FESTINA.
Синоним за елеганција и функционалност, стил и спортски дух, овие часовници се наменети за оние кои бараат комфор и естетика.
FESTINA е наменета за луѓе со спортски дух и динамична природа.
FESTINA е позната како поддржувач на велосипедизмот и најпознатите велосипедски трки: Tour de France, Giro d'Italia и Vuelta a Espana.