16996-3

FESTINA F16996/3

ЦЕНА: 13.890 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

Дополнителни информации

БРЕНД

Festina

МОДЕЛ

16996-3

ГАРАНЦИЈА

2 год

КАТЕГОРИЈА

Машки, Класични, Модерни

СТАКЛО

Минерално

БОЈА

Сребрена, Сина

МАТЕРИЈАЛ НА КУЌИШТЕ

Челик

МАТЕРИЈАЛ НА РЕМЧЕ

Кожа

ВОДООТПОРНОСТ

10 ATM

ФУНКЦИИ

Штоперица, Часови минути секунди и датум

Festina

Долгогодишен престиж и традиција – стои зад името на брендот FESTINA.
Синоним за елеганција и функционалност, стил и спортски дух, овие часовници се наменети за оние кои бараат комфор и естетика.
FESTINA е наменета за луѓе со спортски дух и динамична природа.
FESTINA е позната како поддржувач на велосипедизмот и најпознатите велосипедски трки: Tour de France, Giro d'Italia и Vuelta a Espana.