F20223-2

FESTINA F20223/2

ЦЕНА: 10.090 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

Дополнителни информации

БРЕНД

Festina

МОДЕЛ

F20223-2

ГАРАНЦИЈА

2 год

КАТЕГОРИЈА

Женски, Класични, Модерни

СТАКЛО

Минерално

БОЈА

Сребрена, Црна

МАТЕРИЈАЛ НА КУЌИШТЕ

Челик

МАТЕРИЈАЛ НА РЕМЧЕ

Челик

ФУНКЦИИ

Часови минути и секунди

ВОДООТПОРНОСТ

3 ATM

Festina

Долгогодишен престиж и традиција – стои зад името на брендот FESTINA.
Синоним за елеганција и функционалност, стил и спортски дух, овие часовници се наменети за оние кои бараат комфор и естетика.
FESTINA е наменета за луѓе со спортски дух и динамична природа.
FESTINA е позната како поддржувач на велосипедизмот и најпознатите велосипедски трки: Tour de France, Giro d'Italia и Vuelta a Espana.