PC105431f12

Pierre Cardin PC105431F12

ЦЕНА: 10.890 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

Дополнителни информации

БРЕНД

Pierre Cardin

МОДЕЛ

PC105431F12

ГАРАНЦИЈА

2 год

СТАКЛО

Минерално

КАТЕГОРИЈА

Елегантни, Машки, Класични

МАТЕРИЈАЛ НА КУЌИШТЕ

Челик

МАТЕРИЈАЛ НА РЕМЧЕ

Кожа

БОЈА

Црна

ВОДООТПОРНОСТ

5 ATM

Pierrecardin

Французин со италијанско потекло, Pierre Cardin е познат по својот футуристички дизајн со беспрекорна убавина.
Pierre Cardin часовниците се доследни на својот артистички дизајн и луксузен бренд.
Моделите на Pierre Cardin се класични, уникатни, со усовршен дизајн - синоним за стил и елеганција.
Со право, често пати се именувани како „вистинско уметничко дело“.