PC106032F09

Pierre Cardin PC106032F09

ЦЕНА: 9.890 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

Дополнителни информации

БРЕНД

Pierre Cardin

МОДЕЛ

PC106032F09

ГАРАНЦИЈА

2 год

СТАКЛО

Минерално

ФУНКЦИИ

Ден и Дата, Часови минути и секунди

КАТЕГОРИЈА

Женски, Модерни

МАТЕРИЈАЛ НА КУЌИШТЕ

Циркони, Кожа, Челик

БОЈА

Виолетова, Црна

ВОДООТПОРНОСТ

5 ATM

Pierrecardin

Французин со италијанско потекло, Pierre Cardin е познат по својот футуристички дизајн со беспрекорна убавина.
Pierre Cardin часовниците се доследни на својот артистички дизајн и луксузен бренд.
Моделите на Pierre Cardin се класични, уникатни, со усовршен дизајн - синоним за стил и елеганција.
Со право, често пати се именувани како „вистинско уметничко дело“.