PC106732F07

Pierre Cardin PC106732F07

ЦЕНА: 7.590 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

Дополнителни информации

БРЕНД

Pierre Cardin

МОДЕЛ

PC106732F07

ГАРАНЦИЈА

2 год

СТАКЛО

Минерално

ФУНКЦИИ

Часови минути и секунди

КАТЕГОРИЈА

Женски, Класични

МАТЕРИЈАЛ НА КУЌИШТЕ

Циркони, Челик

БОЈА

Бела

ВОДООТПОРНОСТ

3 ATM

Pierrecardin

Французин со италијанско потекло, Pierre Cardin е познат по својот футуристички дизајн со беспрекорна убавина.
Pierre Cardin часовниците се доследни на својот артистички дизајн и луксузен бренд.
Моделите на Pierre Cardin се класични, уникатни, со усовршен дизајн - синоним за стил и елеганција.
Со право, често пати се именувани како „вистинско уметничко дело“.