901742F08

Pierre Cardin PC901742F08

ЦЕНА: 10.390 ден.* Цената е со вклучен ДДВ

Дополнителни информации

БРЕНД

Pierre Cardin

МОДЕЛ

901742F08

ГАРАНЦИЈА

2 год

СТАКЛО

Минерално

ФУНКЦИИ

Часови минути и секунди

КАТЕГОРИЈА

Елегантни, Машки, Класични

МАТЕРИЈАЛ НА КУЌИШТЕ

Челик

МАТЕРИЈАЛ НА РЕМЧЕ

Челик

БОЈА

Бела, Златна

ВОДООТПОРНОСТ

5 ATM

Pierrecardin

Французин со италијанско потекло, Pierre Cardin е познат по својот футуристички дизајн со беспрекорна убавина.
Pierre Cardin часовниците се доследни на својот артистички дизајн и луксузен бренд.
Моделите на Pierre Cardin се класични, уникатни, со усовршен дизајн - синоним за стил и елеганција.
Со право, често пати се именувани како „вистинско уметничко дело“.